Rekordna zmaga ranjene Nafte 1903

Zaostala tekma 21. kroga med Nafto 1903 in Zarico Kranj se je odigrala ob 19.30 uri pod reflektorji. Modrobeli bi se z zmago nad gosti uvrstili na 2. mesto, saj je Drava v prejšnjem krogu s tekmo več v petek izgubila proti Dobu. Zaradi prometne nesreče na avtocesti se je tekma odigrala 30 minut kasneje, torej ob 19:30.
Ekipa Franca Fridla je z rekordno zmago proti Zarici, ki je v Lendavo prišla precej oslabljena skočila na 2. mesto.  Manjkala sta Ahačič in Matič, ki sta imela zaradi kartonov prepovedi. Poškodovani pa so bili kar trije igralci: Šaljo, Vrandečič in Kopač. Roginić je s 4 zadetki ujel Bobičanca, ki je do sedaj kraljeval na prvem mestu lestvice strelcev 2. SNL.

Nafta 1903 – Zarica Kranj 9:0 (4:0)

Strelci: Roginić (6′, 30′, 54′, 62′), Monjac (26′), Leuštek (28′), Vinko (52′, 74′), Oštrek (56′)

Gostje so vrata Nafte 1903 ogrozili v 3. minuti, ko je po prostem strelu v smer vrat na pravem mestu bil Raduha. V 6. minuti je Zeljko po levi strani prodrl v kazenski prostor in podal Roginiću, ki je zadel za vodstvo Nafte 1903. Sledila je 11. minuta in nov poskus Nafte 1903, ko je Monjac z volejem zadel zgornji del vratnice in za las ostal brez senzacionalnega zadetka. V 19. minuti je po protinapadu porumenel Osmanaj, ki je preprečil napad gostov. V 26. minuti je Monjac vseeno prišel do zadetka, ko je premagal Mikovića za 2:0. Dve minuti kasneje še zadetek Leušteka. V 30. minuti je za 4-0 svoj drugi zadetek dosegel mladi igralec iz Bjelovarja, Marko Roginić. Pred polčasom je bila še ena priložnost, ko je v 39. minuti Cekovski s prostega strela ciljal sicer natančno, a mu je kaj več preprečil dobro postavljeni Miković. Rezultat ob polčasu je bil 4:0.

To je rekordna zmaga ND Lendava 1903!

V drugem polčasu je namesto kapetana Noviniča v igro prišel Ilić. Ob toliko priložnostih, ki so si jih priigrali motivirani Naftaši, bomo v drugem polčasu govorili predvsem o zadetkih. V 52. minuti je do zadetka prišel Vinko, ki je poskrbel za 5:0. V naslednjih minutah ponovno razpoloženost Nafte 1903, saj so vsaki 2 minuti zadevali. 54. minuta in hattrick Roginića, ki je bil “odgovoren” za 6:0 in novo veselje lendavske publike. Okoli 300 gledalcev se je 2 minuti kasneje veselilo še 7. zadetka v mreži gostov, saj je zadel Oštrek. V 62. minuti je za četrti in ključni zadetek za prvo mesto strelcev 2. SNL zadel Roginić. V 68. minuti je Vinko zadel prečko, a je to hitro popravil, kajti v 73. minuti je poskrbel za končnih 9:0. Edina priložnost gostov je bila v 78. minuti, ko je po strelu iz kota en izmed igralcev Zarice streljal nevarno nad vrati.

Ob pritisku na fotografijo se prikaže galerija fotografij.