Nafta 1903 z veliko zmago s Fazanerije

Pred 3800 gledalci se je na Fazaneriji odvil derbi med Muro in Nafto 1903. Kljub temu, da je Mura povedla že v 7. minuti z zadetkom Sirka, se Lendavčani niso predali. V drugem polčasu je sledil sanjski preobrat, za katerega sta poskrbela Roginić in Vinko!

Le malo derbijev v svetu nogometa se konča s tako sanjskim preobratom. Toda Nafti 1903 je to v zadnjem letu uspelo že dvakrat.

To dokazuje borbenost in srce na igrišču, ki ju ima Nafta 1903.

NŠ Mura – Nafta 1903 1:2 (1:0)
Strelci: Sirk; Roginić, Vinko

Prvi polčas je pripadel Muri, ki je z zadetkom Sirka povedla z 1:0. V priložnostih in posesti so prevladovali domači, a tudi Nafta 1903 je ves čas kazala zobe.

V drugem polčasu je sprva zadel Roginić za izenačenje. Priložnosti z obeh strani so letele kot po tekočem traku. Pri tem so bistveno nevarnejši bili domači. Toda prav tisti redki napadi Nafte 1903 so ogrožali Muro. Po izenačenju je v napadu Vinko prišel do šestnajstmetrskega prostora po desni strani in z izjemnim zadetkom v levo stran vratnice premagal vratarja.