TA VESELI DAN KULTURE 2018 – DAN ODPRTIH VRAT SLOVENSKE KULTURE – LENDAVA

V ponedeljek, 3. decembra so v svojo družbo ponovno vabili muzealci, gledališčniki, glasbeniki in številni drugi kulturni delavci, ki na Ta veseli dan kulture pripravljajo razstave, vodenja, delavnice, predstave, koncerte in druge dogodke, ki so bili obiskovalcem ponovno na voljo brezplačno. 

Danes so svoja vrata, že osemnajstič zapovrstjo, odprle kulturne ustanove in druge organizacije, ki so pripravile bogat program. 140 organizatorjev v 54 krajih po Sloveniji pripravlja skupno več kot 320 dogodkov namenjenih vsem starostnim skupinam. Tudi Lendava se je pridružila dogodku, omogočen je bil brezplačen ogled lendavskega gradu ter Sinagoge.

V Gledališki in koncertni dvorani so se predstavile na regijskih in državnih srečanjih 2018 najuspešnejše skupine UE Lendava.

Seznam nastopajočih:

1.
OPZ, DO, RE, MI VRTCA LENDAVA /LENDVAI ÓVODA
LEDENE ROŽE , Tomaž Habe
EMBER, EMBER DECEMBER, Zene Ovi
Zborovodkinja/karmester: Jožefa Alt
Spremljava: Judit Andrejek, – violina

2.
PLESNA SKUPINA VRTEC LENDAVA / LENDVAI ÓVODA
DE GENTEROVCI IN DE DOLGA VAS
PET MINUT DEŽ JA
Vodja skupine / csoportvezető: Jerneja Pucko

3.
OPZ POJOČE BUČKE OŠ TURNIŠČE
JES TI BOM KIPILA, istrska ljudska, priredil A. Čopi
BANAHA, afriška, priredil R. Robinson
Zborovodkinja / karmester: Anamarija Krvišek Zavec
Spremljava: Aleksander Živko – klavir, T. Došen – bonge

4.
LINDAU NÉPTÁNCEGYÜTTES / FS LINDAU
DOŠ I LENDAVA/1.SZ.LENDVAI KÁI
KAPUVÁRI KOBAKOK
Vodja skupine/ csoportvezető: Renata Toth
Avtorja odrske postavitve / színpadialkalmazás:
Róbert Böröndi in Enikő Balaskó

5.
GLEDALIŠKA SKUPINA OŠ TURNIŠČE
ČEVLJARSKA
Vodja skupine / csoportvezető: Milena Salaj

6.
BARA BANDA, KULTURNO DRUŠTVO MIŠKO KRANJEC VELIKA POLANA
ČARDAŠ, ŠTAJERIŠ, TKALEČKA
Vodja skupine/csoportvezető: Boris Ostrc
Strokovni vodja / csoportvezető: Tomaž Rauch

7.
PLESNA SKUPINA DANCING QUEENS OŠ ODRANCI
IF I´M LUCKY, Jason Derulo
Vodja skupine / csoportvezető: Nika Poljanšek

8.
FD PREKMURJE LENDAVA / A PREKMURJE LENDVA NÉPTÁNCCSOPORT
PLES ZA SAKAČICE
Vodji skupine / csoportvezetők:
Kornelija Baša in Borut Magdič
Avtorica odrske postavitve / színpadialkalmazás:
Klavdija Žabot

9.
LJUDSKA PEVCA KD F. GODINA BISTRICA
NEKOČ SIROTA MLADA
FANTJE SE ZBIRAJO
Vodja skupine / csoportvezető: Olga Donko

10.
PLESNA SKUPINA OŠ FRANCETA PREŠERNA ČRENŠOVCI
HALLELUJAH
Vodja skupine / csoportvezető: Romana Glavač

11.
OPZ DOŠ I LENDAVA
REGGEL KORÁN, madžarska ljudska
KRESNIČEK, Radovan Gobec
Zborovodkinja / karmester: Tanja Vajda
Solistka: Maruška Zavec
Spremljava: Eva Bažika Orban – klavir

12.
MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ TURNIŠČE
SHALOM, priredba A. Cadario
AVE MARIA, D. Hamilton, solistka: Ana Balažic
Zborovodkinja/karmester: Anamarija Krvišek Zavec
Spremljava: Aleksander Živko – klavir

13.
MALA VOKALNA SKUPINA LIRIKA
POD OKNOM, F. Prešeren – Jurij Fleišman – Matej Hobad
DAJTE, DAJTE, Aldo Kumar
Zborovodja / karmester: Jožef Gerenčer

14.
FOLKLORNI ANSAMBL HKD Pomurje LENDAVA
MEDJIMURSKA KOLA I PESMI
Vodja skupine / csoportvezető : Đanino Kutnjak
Avtor odrske postavitve / színpadialkalmazás: Nikola Kotur
Avtor glasbene priredbe / zeneialkalmazás: Nikola Kraljić

Povezovalka programa/műsorvezető:
Eva Nađ.

Soorganizatorja/Társszervezők:
* Knjižnica – Kulturni center Lendava/Lendvai Könyvtár és Kulturális Központ
* Folklorno društvo Prekmurje Lendava – Prekmurje Lendava Néptáncegyüttes

Srečanje so finančno podprle občine UE Lendava.
A találkozót a Lendvaközigazgatásiegységközségeitámogatták.

 

15 Shares

Izrazite svoje mnenje

avatar