Ker je konec prejšnjega tedna na področju nogometa bilo veliko pomembnih dogodkov, smo celoten konec strnili v en članek. Od 2. SNL do MNL.

2. SNL

Nafta 1903 z gostovanja “le do točke”

Fužinar Vzajemci – Nafta 1903 0:0

V 8. krogu so Naftaši odpotovali na Ravne na Koroškem, kjer jih je pričakala ekipa “Fužinar Vzajemci”.  Kljub temu, da je Nafta 1903 imela vlogo favorita, se modrobelim v lovu na 3 točke tokrat ni izšlo. Namesto zadetkov so gledalci videli kar 2 poškodbi Lendavčanov. Po trku v eni izmed akcij je utrpel prvi strelec Nafte, Vedran Vinko hud udarec v glavo in nekaj časa bil v nezavesti. V zaključnih minutah se je poškodoval tudi napadalec in najboljši strelec lanskega prvenstva, Marko Roginić.

Zmaga Naftinih kadetov in mladincev

Nafta 1903 U19 – ONŠ Golgeter Hajdina 3:1

Nafta 1903 U17 – ONŠ Golgeter Hajdina 2:0

V 2. slovenski mladinskih in kadetski ligi so mladi Naftaši na igrišču v Hotizi odigrali srečanje proti ONŠ Golgeter Hajdina. Obe ekipi sta dosegli zmago in sicer kadeti z 2:0, mladinci pa s 3:1.

3. SNL-vzhod

Derbi med Polano in Hotizo brez zmagovalca

Polana – Hotiza 2:2

Pred 400 gledalci se je derbi med Polano ter Hotizo končal brez zmagovalca z rezultatom 2:2. Pri Polančanih je dvakrat zadel Lotrič, pri Hotizi pa Kevin Toth. Ekipa Hotize je celo vodila, nato je sledil preobrat domačih, a so gostje v 90. minuti prišli do izenačenja na težkem gostovanju.

PNL

Visok poraz Dobrovnika

Rakičan – Dobrovnik 5:0

Člane Dobrovnika je tokrat čakalo težko gostovanje proti letos izredno nevarni ekipi Rakičana. Rezultat prvega polčasa je bil 4:0, v drugem polčasu pa so vodstvo povišali še na končnih 5:0.

MNL

Poraz Olimpije proti Nedelici, remi Čentibe in Graničarja, zmaga Naftinih veteranov proti Kapci, zmaga Petišovčanov v Dolini in visok poraz Gaberčanov proti Kobilju.