NK Hotiza s tremi zadetki premagala Rakičan

Danes se je na Športnem parku v Hotizi odigralo preloženo srečanje 17. kroga med NK Hotizo in NK Rakičanom. Pred približno 120 gledalci je NK Hotiza prišla do še druge zaporedne zmage.

Na tekmi 17. kroga so se veselili domači navijači

Prvih 10 minut je bil agresivnejši in nevarnejši Rakičan. Čvrsta obramba Rakičana je preprečevala domačim, da bi si ustvarili kakšno priložnost. Ruben je v 13. minuti po kotu streljal kakšna 2 metra nad vrati. V 15. minuti je Polareczki streljal z glavo, vendar se je znašel v prepovedanem položaju. Po prostem strelu v 21. minuti je vratar Rakičana, Klemenčič žogo odbil v kot. Prva prava priložnost za domače, ki so stopnjevali pritisk, se je pojavila v 31. minuti, ko je Skoliber premagal obrambo Rakičana in s kakšnih 15 metrov po sredini streljal v smer vrat, a mu je Klemenčič preprečil zadetek. Gostje so si prvo pravo priložnost priigrali v 35. minuti, ko je z direktnim strelom Godvajs zaposlil domačega vratarja Sarjaša. Ta je strel ubranil. V zadnjih 10 minutah so domači nekoliko padli, pobuda je bila na strani gostov. Polčas se je končal brez zadetkov.

Veselje ob zadetku Polareczkega

V 54. minuti je po podaji z desne strani v smer kazenskega prostora z zadetkom z glavo Polareczki popeljal domače v vodstvo. Dve minuti kasneje je po napadu domačih v kazenskem prostoru Brunec spotaknil enega izmed domačih igralcev. Glavni sodnik Matković je dosodil enajstmetrovko, Brunec pa si je za nespameten prekršek prislužil rumeni karton. Enajstmetrovko je izvajal Polareczki, ki je streljal v desno smer, a mu je Klemenčič uspešno ubranil strel. Žoga se je odbila do Polareczkega, ki ni dolgo čakal ter zadel za povišanje vodstva na 2:0. Kakšni 2 minuti kasneje je Gerendaj, ki je ravno vstopil v igro, prodrl po desnem krilu, vendar streljal nekoliko previsoko. Recek pa je prejel rumeni karton zaradi grobega prekrška nad Carjem, ki je bil primoran zaradi hudega udarca zapustiti igrišče. V 76. minuti pa še ena odlična akcija domačih. Vinko je preigral gostujočo obrambo, prišel do bližine kazenskega prostora. Tam je s podajo mimo dveh branilcev gostov asistiral Skoliberu, ki je s strelom iz bližine nato premagal Klemenčiča in poskrbel za 3:0. V 80. minuti je za prvi zadetek gostov poskrbel kapetan Godvajs. 3:1 na Športnem parku v Hotizi.

Zadetek Polareczkega za 1-0

NK Hotiza se nahaja na 5. mestu z 31 točkami. V nedeljo pa jih na domačem igrišču čakajo neugodni Beltinci,

Ob pritisku na fotografijo se prikaže galerija fotografij.

Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos