Naftaši do zmage v Vidmu

V sredo, 25.7.2018 je članska ekipa Nafte 1903 na pripravljalni tekmi proti Vidmu zmagala s 3:1. Nafta je v prvem polčasu prejela zadetek, nato pa v drugem s 3 zadetki premagala tretjeligaško ekipo.

Prvi polčas

V prvem polčasu je v igri prevladovala Nafta 1903. Kljub izjemnim priložnostim modrobeli niso uspeli zatresti mreže tretjeligaša. Je pa to uspelo domačinom, ki so povedli po zadetku s prostega strela. Rezultat ob polčasu se je tako končal z 1:0 in presenetljivim vodstvom za domače.

Drugi polčas

Pritisk Nafte 1903 se je začel že od prve minute drugega polčasa. Tako so že v prvih desetih minutah drugega polčasa povedli kar dvakrat in zaostanek s polčasa preobrnili v vodstvo. Med strelce se je vpisal novinec Roy Rudonja, ki je s strelom z glavo premagal domačega vratarja. Nekaj minut kasneje se je izkazal še en novinec. Alen Ploj je po napaki domačega vratarja poskrbel za preobrat v Vidmu. Vratar domačih ni imel svojega dneva, saj je po njegovi zaslugi končni izid postavil najboljši strelec v prejšnji sezoni, Marko Roginić, ki je zadel za končnih 1:3.

Na pripravljalni tekmi je ponovno zadel Roginić, zadela sta tudi dva novinca, Ploj in Rudonja.

Naslednja tekma:  Nafta 1903 – NK Mladost Komet Prelog