Nafta 1903 v drugem polčasu do zmage v 1. krogu

Včeraj se je pod reflektorji na Športnem parku odigrala prva tekma drugoligaške sezone 2018/2019. Nafta 1903 in Radomlje sta prikazali borbeno igro, odločilen zadetek pa je padel v 76. minuti, ko je svoj prvi zadetek dosegel Dino Cvrtila.

Prvi polčas

V prvem polčasu sta že obe ekipi hitro začeli z napadom. Prvo priložnost je imela Nafta 1903, nekaj minut kasneje gostje, a nič konkretnega. Nevaren strel so imeli gostje v 8. minuti, ko je s strelom z glavo poskušal Jakovljević, vendar je bil Raduha na mestu. Roginić si je v 10. minuti priigral odlično priložnost, ko je po levi strani šestnajstmetrskega prostora prodrl kazenskega prostora in streljal z bližine, a zadel vratarja Adama. Lepo priložnost v 26. minuti je imel Vinko, ki je zgrešil vrata. Lendavsko publiko je s sojenjem večkrat razburil glavni sodnik, ki je že v prvem polčasu pokazal 4 rumene kartone, od katerih so 3 pripadli Naftašem. Rezultat prvega polčasa se je tako končal z 0:0.

Drugi polčas

V drugem polčasu se je trener Fridl odločil za menjavo. Iz igre je odšel Grabant, namesto njega pa novi član v ekipi Nafte 1903,  24-letni Dino Cvrtila. Začetek drugega polčasa ni ponujal kakšnih konkretnih priložnosti. Ko je že tekma prehajala v zaključni del, je v 76. minuti s strelom z glavo za svoj prvi zadetek in vodstvo modrobele ekipe poskrbel Cvrtila.

V drugem polčasu je publika glasno spodbujala Naftaše in kot 12. igralec pomagala do zmage.

Takšne prizore smo videli večkrat, saj je pogosto prihajalo do prekinitev in napetosti,

Naslednja tekma: Jadran Dekani – Nafta 1903