Nafta 1903 v Dekanih do zmage

Članska ekipa Nafte 1903 se je v 2. krogu prvenstva v 2. SNL odpravila na 300 km oddaljeno gostovanje blizu obale – k Dekanom. Nove tri točke odhajajo v Lendavo, modrobeli pa so z zadetkom v lastno mrežo in zadetkom Vinka prišli do še druge zmage.

Prvi polčas

V prvem polčasu težjega dela za vratarja Raduho ni bilo, saj so si domači priigrali malo priložnosti. V posesti žoge sta bili ekipi sicer izenačeni. V 27. minuti je prišlo do vodstva Nafte 1903. Po akciji Nafte 1903 se je žoga nesrečo odbila od mladega branilca Dekanov, Matoševića in premagala vratarja Paala. Kljub priložnostim Nafte 1903 je rezultat ob polčasu ostal 0:1.

Drugi polčas

V 56. minuti srečanja je vodstvo Nafte 1903 povečal napadalec Vedran Vinko, ki je zadel za 0:2. Minuto kasneje je trener Fridl naredil prvo menjavo na tekmi. Iz igre je odšel Leuštek, v igro pa strelec zadetka v 1. krogu proti Radomlju, Dino Cvrtila. Nafta 1903 je še dalje pritiskala na vrata gostov,  a so priložnosti bile manj konkretne, kot v prvem polčasu. Domači igralci so prišli do zadetka v 81. minuti, ko je zadel igralec 23-letni Petrovčič, ki je na igrišče prišel šele v 60. minuti srečanja. Do konca srečanja je bilo še napetih 8 minut. Tekma se je končala z izidom 1:2.

V 56. minuti je za 0:2 zadel Vedran Vinko.

Modrobele je na 300 km oddaljenem gostovanju podpirala tudi navijaška skupina Gorgone Lendava

Naslednja ligaška tekma: Nafta 1903 – Brda