Nafta 1903 uspešno v prvem krogu pokala

V sredo, 15.8.2018 se je na Športnem parku v Lendavi odigral 1. krog pokala Slovenije. Nafta 1903 je premagala drugoligaša Ankaran Postojno. Z nekoliko pomešano enajsterico so Naftaši vso tekmo dominirali. Vsi trije zadetki so padli šele v drugem polčasu. Valentić ubranil enajstmetrovko, zadela sta Vaš in Grabant.

Prvi polčas

Nafta 1903 je srečanje začela brez ključnih igralcev. Manjkali so standardni člani: kapetan Novinič, Vinko, Vaš, Raduha, Malešević, Roginić, Cekovski. Kljub temu so igralci, ki so bili na igrišču ves čas dominirali, bili že od prve minute gospodar na igrišču in si ustvarjali priložnosti med tem, ko si gostje tega niso.  Vratar Valentić težjega dela v prvem polčasu sploh ni imel.

Drugi polčas

Takoj v začetku drugega polčasa je trener Fridl naredil 2 menjavi. V igro sta vstopila Vaš in Vinko. Iz igre pa sta odšla Grmek in Oštrek.  Priložnosti so se vrstile ena za drugo, a obveljal je tisti rek: kdor ga ne da, ga dobi in v 50. minuti so gostje povedli z 0:1, ko je po levi strani prodrl in izkoristil nezbranost domače obrambe mladi Italijan v vrstah Ankarana. V 61. minuti je prišlo do enajstmetrovke, ki jo je uspešno realiziral Arpad Vaš in poskrbel za izenačenje. Piko na “i” je postavil Grabant, ko izkoristil zmedo v gostujoči obrambi po prodoru Cvrtile, ki je podal do Grabanta. Ta je moral le hitro žogo pospraviti v prazno mrežo in to tudi uspel. Preobrat na Športnem parku in zaslužena zmaga domače ekipe.

Eden izmed junakov srečanja je bil Jurica Valentić, ki je v zaključnih minutah srečanja ubranil enajstmetrovko.

Naslednja ligaška tekma: Nafta 1903 – Brda