Nafta 1903 na prijateljski tekmi premagala madžarskega drugoligaša

Nafta 1903 – Aqvital FC Csákvár 3-2 (1-2)

Strelci: Ploj, Vaš, Roginić

Kljub izredno deževnemu vremenu, ki je marsikaterega navijača pustila v dvomih, ali petkovo srečanje na Športnem parku sploh bo, se je vreme izboljšalo in privabilo veliko število ljudi. V ekipi Nafte 1903 je bilo nekaj novih obrazov, 2 uradno nova in nekaj igralcev na preizkušnji. O nekaterih smo že poročali. Na preizkušnji je tudi nov obraz, ki se je razkril tako, da se je vpisal med strelce.

Prvi je mrežo gostov namreč načel Alen Ploj, ki je zadel v prvem polčasu. Toda gostje so bili konkretnejši in že v prvem polčasu dvakrat zadeli. Tako so se v slačilnice modrobeli odpravili z zaostankom.

V nadaljevanju je prišlo do izenačenja. Nova okrepitev in otrok Nafte, Arpad Vaš je poskrbel za 2:2. Za končni preobrat je poskrbel prvi strelec prejšnje sezone, Marko Roginić.

Kot smo uspeli neuradno, a zanesljivo izvedeti je blizu podpisa nekdanji up NK Maribora, Alen Ploj! Okrepitev se obeta tudi na območju obrambe…