Nafta 1903 do točke na derbiju proti Dravi

V 5. krogu 2. SNL se je ob 20.30 na Športnem parku odvijal derbi med Nafto 1903 in Dravo. Nafta 1903 je po 90. minutah osvojila točko saj sta se ekipi razšli z neodločenim izidom še s prvega polčasa, kjer je bilo 1:1. Med strelce se je vnovič vpisal Vinko.

Prvi polčas

Že od vsega začetka so bili Naftaši tisti, ki so bili boljši nasprotnik in so si ustvarjali priložnosti. V 31. minuti je do zadetka prišel ponovno Vedran Vinko, ki je Športni park razveselil. Toda ne dolgo, saj je koprski sodnik poskrbel za jezo lendavske publike, ko je z direktnim rdečim kartonom izključil Živka.  Lendavčani so tako napet derbi nadaljevali z igralcem manj. Nato pa še 2 minuti pred koncem prvega polčasa šok za izenačenje. Rešek je premagal Raduho, ki je sicer junak srečanja, saj je velikokrat z odličnim posredovanjem preprečil zadetek gostov.

Drugi polčas

V drugem polčasu se je trener Fridl odločil za logično potezo. Iz igre je odšel napadalno usmerjen igralec, Cvrtila. V igro pa je prišel obrambni igralec Šeruga in igra se je usmerila v bolj obrambno smer. Brez kakšnih konkretnih priložnosti se je tekma zaključila z rezultatom 1:1.

Vzdušje na Športnem parku pred 1200 gledalci je bilo več kot odlično.

Vraževerna statistika 5. kroga je tudi tokrat obveljala.. Nafta 1903 od obstoja še v 5. krogu nikoli ni izgubila.

Naslednja ligaška tekma: Ankaran Postojna -Nafta 1903