V soboto 29.9. so člani LK Lendava gostili tekmo za slovenski tarčni pokal in državno prvenstvo za mlade in veterane.
Tekma je bila na speedway stadionu v Petišovcih.
Tekmovalo je 85 tekmovalcev in tekmovalk iz 25 klubov iz Slovenije, Hrvaške in Madžarske.
Tekma je bila zelo težka, saj je pihal močen veter ki je tekmovalcem onemogočal zelo precizne strele ki so jih vajeni drugače.
Iz LK Lendava so tekmovali 4 tekmovalci in dosegli naslednje rezultate.

Horvat Niko je ubranil lanski naslov državnega prvaka in v kategoriji ukrivljeni lok (olimpiai íj) prepričljivo zmagal z rezultatom 658 krogov kar je za kar 41 krogov več kot jih je imel drugouvrščeni Pečavar Leon iz LK Paradoks.

Zelo dobro se je odrezal tudi Biro Mihael, ki je v kategoriji Sestavljeni lok( csigás íj), dečki, z rezultatom 549 krogov dosegel odlično 2 mesto in tako postal državni podprvak.

Uspeh sta dopolnila Komaricki Nik s 4 mestom v kategoriji ukrivljeni lok (olimpiai íj) in rezultatom 499 krogov.

In Somi Lars s 3 mestom v kategoriji ukrivljeni lok(olimpiai íj), člani z rezultatom 445 krogov.
Lars je to uvrstitev dosegel seveda v tekmi za slovenski tarčni pokal.

V nedeljo 30.9. pa so gostili tarčno državno prvenstvo za člane.

Tekmovalo 36 tekmovalcev in tekmovalk iz 15 klubov iz Slovenije.
Iz LK Lendava je sodeloval le Somi Lars, ki je bil po kvalifikacijah 12 v eliminacijah je pa izpadel v 1/8 finala da v nadaljevanju nismo imeli predstavnika.
V kategorji ukrivljeni lok, moški, je naslov državnega prvak osvojil Štrajhar Gašper iz LK Kamnik, 2 je bil Šimec Miha LK Dolenjske Toplice, 3 mesto pa Bizjak Rok iz LK Mins Postojna.

V kategorji ukrivljeni lok, ženske, je naslov državne prvakinje osvojila Umer Ana iz LK Ankaran, pred Laharnar Ivano iz LK Kamnik in Ferš Špelo iz LK Maribor.

V kategoriji sestavljeni lok, moški je naslov državnega prvaka osvojil Vuilov Andrei iz DLL Potens, pred Poljanes Ivan-om iz LK Budanje in Kranjc Žaretom iz LK Gornji Grad

Vir in Foto: Lk Lendava, Kristijan Kuzma.