Lendavski badmintonisti v Ljubljani dosegli peto mesto na ekipnem državnem prvenstvu

V soboto, 13.6.2020, se je v Ljubljani odvilo tekmovanje pod okriljem BK BIT. To je bilo prvo tekmovanje po prekinitvi vseh tekmovanj zaradi Korona virusa. Cilj je bil predvsem ponoven stik s tekmovalci.

Tekmovanja se je udeležilo 10 ekip do 13 let in kar 17 ekip do 19 let. Pri mlajših so največ pokazali igralci ekipe TEM Mirna, ki je zasluženo osvojila državni naslov. Drugo mesto so osvojili igralci BK Medvode, tretji pa so bili BK Branik in ŠD Sele Vrhe.

Pri mladincih pa je so po napetem finalu ekipni mladinski državni prvaki BK Medvode, ki so premagali BK Ljubljano. Tretje mesto je osvojil BK BIT.

Ekipa BK Mladost je osvojila 5. mesto. Za ekipo BK Mladost Lendava so nastopali:
Anel Hac Györköš, Nikita Pešehonov, Žiga Tibaut, Nika Bedič, Iva Koša, Tija Horvat.

1. kolo Mladost-Mirna 3:2
2. kolo Mladost-Medvode 3:2
1/4 finale Mladost-Ljubljana 2:3