KOŠARKA: Zmaga Lindau proti KK Murski Soboti

Ekipa domačinov se je tekme udeležila s polno postavo v pričakovanju, da bodo  težko tekmo z osmerico Lendavčanov uspešno zaključili. Pričetek tekme je bil za domačine presenetljivo dober, saj so gostje poizkusili igro mnogo mlajših nasprotnikov ustaviti s consko obrambo, ki pa je domačinom prinašala uspeh, saj so zadevali z razdalje in povzročali težave tudi s prodori po sredini.

Po 9 točkah prednosti  nasprotnikov so Lendavčani spremenili obrambo in domačine povsem ustavili z agresivno in trdo obrambo, posledično pa tudi z več zadetimi koši v napadu.

Po enakovredni igri v tretji in zadnji četrtni, so gostje na krilih razigranega Tvrtka Balaža, in »infarktni« končnici uspešno zaključili tekmo in zasluženo zmagali. Odločilne minute so se odvijale ob koncu tekme, ko so se v zadnjih nekaj minutah ekipe menjavale pri izvajanju prostih metov zaradi osebnih napak in tehnične napake domačega igralca, mirnejšo roko pa so ob samem koncu imeli gostje, ki so predvsem z borbenostjo in izkušnjami tekmo uspešno pripeljali do  zasluženega konca.

KK Murska Sobota : KK Lindau Lendava  62 : 66   ( 25 :14,12 : 24,10:13, 15 :15)

Tekst: Velimir Horvatič

Naslednji 5. krog PKL igra KK Lindau Lendava v nedeljo, 06.01.2019 v DSŠ Lendava ob 11:00 proti letošnjim favoritov v PKL KK Sistemorg Beltinci, ki v letošnji sezoni še niso izgubili.