Kazen Nafti 1903 po derbiju proti Dravi

Disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenija je danes izdal sklepe vseh tekem, ki so se odigrale prejšnji konec tedna. Med njimi se je na dolgo in široko znašla tudi tekma med Nafto 1903 in Dravo, ki se je v soboto ob 20.30 burno končala z neodločenim izidom 1:1 in izključitvijo Naftinega igralca. Žiga Živko je namreč v 35. minuti prejel rdeč karton, ki je lendavske gledalce močno razburil.

Vroč drugoligaški derbi je prinesel ob odličnem vzdušju, pirotehniki in strastnem ter borbenem nogometu še precejšnjo kazen. Skupno bo morala Nafta 1903 plačati 850 EUR, Žiga Živko pa bo odsoten kar na 2 srečanjih. Ker je z direktnim rdečim kartonom koprski sodnik Mihael Antič izključil igralca Nafte 1903, bo ta manjkal na prvenstveni tekmi v soboto proti Ankaranu Postojni v gosteh in še 12.9. na pokalni tekmi proti Kopru v 2. krogu pokala NZS.

Sklep disciplinskega sodnika za tekmo Nafta 1903 – Drava Dakinda Ptuj:

NAFTA 1903 : DRAVA DAKINDA PTUJ

Zaradi nešportnega in neprimernega vedenja organizirane navijaške skupine oziroma njenih članov – navijači
ekipe NAFTA 1903 so v 32. minuti tekme na tribuni prižgali dve bakli in v 42. minuti še štiri, ob odhodu sodnikov
v garderobne prostore, tako po koncu prvega polčasa kot tudi po koncu tekme, pa so jim žaljivo vzklikali, se na
podlagi določil 3/3., 6/1., 9/1(3)., 18., 25/1., 29/1(1). in v povezavi s 13. členom DP, ND LENDAVA 1903 izrečejo
denarne kazni v višini 450 evrov za prižiganje bakel (200 evrov za prvi in 250 evrov za drugi navedeni primer),
250 evrov za žaljivo vzklikanje in 150 evrov zaradi predkaznovanosti (sklepa št. 37/8.8.2018 in 42/29.8.2018),
enotna denarna kazen za navedene kršitve in predkaznovanost pa znaša 850 € /z besedo: osemsto petdeset
evrov/.
2
Igralec ekipe NAFTA 1903 Žiga ŽIVKO je bil izključen v 35. minuti tekme zaradi nasilnega štarta s podplatom v
predel gležnja nasprotnega igralca, zato se na podlagi določil 9/2(3)., 19/1(3). in 20. člena DP ter v povezavi s
točko I.A.1 Splošnih navodil NZS – disciplinska politika organov vodenja lig NZS in ob upoštevanju njegove pisne
izjave, igralcu za ta prekršek izreče kazen prepovedi nastopanja na 2 /dveh/ prvenstvenih tekmah.